ישראל פרימו- קורות חיים

תחילת דרכו של ישראל באמנות, החלה על שולחן מטבח בבית מגוריו במושב כפר אהרון שליד נס ציונה.
ישראל שעיסוקו היה בעיקר בדייג וגידול עצי פרי, נחשף לאמנות בעת שאחותו  עינת פרימו ביקשה את עזרתו בהגשת יצירה למבחני קבלה ל"בצלאל".  ביחד הם  יצרו "ג'וק" מדויק לפרטי פרטים בעבודת צורפות במתכת.

ישראל שהוא "פריק" של חרקים מילדות, נישבה בתהליך עבודת הידיים המגוונות והנגיעה בחומר, החל לעצב וליצר מודלים מדויקים של חרקים ממתכות שונות בעבודת צורפות.

 "נתיש" נוסדה בפברואר 1989 ע"י ישראל פרימו ובת זוגתו לאותם ימים נתי פרי מור.

שותפות פוריה, שהולידה את שם המותג "נתיש", שילוב של שמותיהם – נתי וישראל. 

בתחילת דרכם, ישראל ונתי הציגו את תכשיטי הג'וקים המתכתיים בירידי אמנים שונים, כמו נחלת בנימין, גלריות מפורסמות ובתערוכות שונות. העיצובים הנועזים של ה"ג'וקים התכשיטים" קיבלו שבחים אוהדים ונלהבים. 

אודות ישראל פרימו

ישראל פרימו בתחילת דרכו. תכשיטי חרקים בעבודת צורפות

 באמונה גדולה בכישרונו, הנגיעה בחומרים נוספים כגון, ברזל, נירוסטה, עץ ועוד,  והמיומנות שרכש תוך כדי עבודה בנפחות ברזל ונירוסטה ומקוריות עבודותיו, הגדיל  ישראל את התכשיטים שלו והפך אותם לאלמנטים של "תכשיטים סביבתיים" ייחודיים ומקוריים, כאשר הוא שומר בנאמנות  את האוריינטציות המיוחדות של עולם הצורפות וההשראה של הטבע, נוף ילדותו.

היצירות המקוריות והייחודיות של ישראל, הובילו לדרישה רבה לעבודותיו, התרחבות לשטחי עיסוק ועיצוב נוספים ולנגיעה בחומרים שונים.

מבית מלאכה של כ- 150 מ"ר, התרחבו ועברו למושב גאליה (ליד העיר רחובות), לאולם ענק של 200 מ"ר תצוגה ו- 300 מ"ר של אולמות מלאכה, מצוידים במכשור מתקדם ובעובדים מיומנים ומוכשרים בעלי אוריינטציה אמנותית ורקע בצורפות.

ישראל פרימו עם ראש הממשלה שמעון פרס

ישראל פרימו בתחילת דרכו מגיש לראש הממשלה דאז שמעון פרס את עבודתו, יונת השלום.

כיום, גלריה "נתיש", בבעלותו של ישראל פרימו, שוכנת בנס ציונה במתחם המלאכה שבאזור התעשייה  פאוור סנטר ועוסקת בעיצוב ויצור אמנותי רחב, החל מחפצי נוי, תאורה מעוצבת, רהיטים יחודיים, מעקות, שערים ועד לעיצוב מקיף של החלל. 

ראיון עם הפסל ישראל פרימו

ראיון עם הפסל ישראל פרימו לעיתון

במקביל עוסק ישראל בפיסול ועיצוב במרחב הציבורי, אנדרטאות והנצחה, שילוט מעוצב, עיצוב חללים ונישות, עיצוב טכני ואמנותי, עיצוב מסעדות, אולמות, משרדים, בתים פרטיים, כשהנגיעה שלו ניכרת בכל עבודותיו.